«БПП «Солідарність» першою в Україні застосувала імперативний мандат

Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» першою заявила про застосування імперативного мандата та відкликала першого депутата. Тепер вже на практиці доведено, що втратити депутатський мандат – реально. Частина депутатів усіх рівнів після обрання забуває, хто і навіщо їх обрав та яку політичну силу вони представляють. Адже результати роботи кожного окремого депутата – це результат діяльності всієї партії, яка їх висувала. Тому партії зацікавлені в якісному виконанні депутатських повноважень своїх представників. Тепер же є можливість за відсутність бажання працювати, зміну політичних орієнтирів відкликати депутата.
Саме партія «БПП «Солідарність» першою використала практику інституту імперативного мандату, оскільки відповідальна за людей, яких пропонувала у виборчих списках. Адже депутат, якому громада довірила представляти її інтереси в певній раді, повинен працювати на розвиток міста чи села. Коли ж депутат ігнорує засідання, не виконує передвиборчу програму, то за народною ініціативою за підтримки партії є всі можливості відкликати його і дати можливість наступному за списком працювати.
«Тепер депутати всіх рівнів мають зрозуміти, що будь-якої миті можуть втратити цей статус, якщо не докладатимуть зусиль та не виконуватимуть свої депутатські повноваження. Кожен депутат, якого висувала «Солідарність», важливий для нашої партії, для її розвитку, ми віримо в кожного з них, адже пропонували громаді обрати саме його. При цьому ми налаштовані рішуче і контролюватимемо діяльність кожного депутата. Якщо хтось не цінує наші політичні цінності, не докладає зусиль для покращення життя громади, яка його обрала, то ставитимемо питання про відкликання», – наголошує голова Черкаської територіальної організації партії БПП «Солідарність» Сергій Кудактін.
Нагадаємо, першим відкликаним депутатом став обраний від «БПП «Солідарність» Юрій Литвиненко із Кам’янської міської ради (колишній Дніпродзержинськ). Можливість застосування імперативного мандату в законодавстві України зафіксували в 2015 році, але на практиці застосували лише зараз.