Ключові тези Президента Петра Порошенка на прес-конференції

Днями Президент України Петро Порошенко провів прес-конференцію, під час якої озвучив ключові повідомлення. Пропонуємо ознайомитися із ними:

Про Е-декларування громадських активістів

Президент наполягає на необхідності замінити Е-декларування громадських активістів на звичайне декларування для громадських організацій. Він наполягає на прийнятті його до 1 квітня. Відповідний проект підготовлений в Адміністрації Президента і внесений на розгляд парламенту.

Про законопроект про Вищий антикорупційний суд

Президент задоволений, що парламент включив його законопроект про Вищий антикорупційний суд. Глава держави застеріг – зміни до закону у другому читанні не повинні вийти за рамки Конституції.

Про участь у виборах
«Я не хотів би сперечатися про те, хто лідирує в рейтингах, тому що займаюся реформуванням держави, реформами оборони, зовнішньої політики, а не рейтингами. Рішення про участь у виборчій кампанії я прийматиму тоді, коли кампанія розпочнеться. Я точно буду брати участь у президентських виборах як виборець. Точно буду голосувати в Україні, в Києві. Я наголошую, що після виборів точно буду жити в Україні».

Про дострокові вибори
«Дострокових виборів не буде. Жодних розмов з цього приводу я не веду. Я повністю задоволений темпами, які були продемонстровані на минулій сесії щодо співпраці президента, коаліції, парламенту і уряду. Я вірю в те, що парламент здатний продемонструвати зараз зрушення і щодо закону про нацбезпеку, і щодо закону про Національне бюро фінансових розслідувань, і щодо закону про Антикорупційний суд, щодо виконання функцій парламенту з кадрових призначень, і щодо того об’єднання, яке коаліція здатна продемонструвати».

Про миротворчу місію
«Миротворці – єдиний варіант на сьогоднішній день, яким можна зупинити вбивство українців і відновити український суверенітет на окупованому Донбасі. Присутність миротворців – це не просто розведення сторін. Вони мають діяти на всій окупованій території. Друге – миротворці зможуть роззброїти незаконні збройні формування. Третє – миротворці зможуть взяти під контроль неконтрольовану ділянку кордону і зупинити інфільтрацію російських військ, російського озброєння на окупованій території. Четверте – Україна зможе відновити свої гуманітарні місії, бо на сході відбувається гуманітарна катастрофа. І п’яте – участь. Ми збираємося обговорити це питання на різних рівнях «нормандського формату».

Про україно-польські відносини
«Повірте мені, ми не потребуємо, щоб нам хтось казав, яких українських героїв ми повинні шанувати, а яких ні. Ми самі розберемося. Так само, як ми нікому не радимо, кого Польща має шанувати, а кого ні. Ми впевнені в тому, що практика заборони на в’їзд чи замороження досліджень хибна, і комісія має вирішити всі ці питання. Я впевнений в тому, що політики мають дивитися у майбутнє, а минуле залишити історії».

Про Саакашвілі
«Громадянство я надавав свідомо. Я був так само як інші зачарований перспективами, які Саакашвілі міг принести країні. Він отримав унікальні можливості в Одеській області, щоб продемонструвати результат. Результату не було. Коли я отримав подання відповідних органів про порушення під час отримання громадянства Саакашвілі, у мене не було вибору, окрім як припинити громадянство у повній відповідності до Конституції».

Про співпрацю з МВФ
«Я пишаюся тим, що я перший український президент, за якого ми маємо вже 5-тий транш МВФ. Транші ми отримуємо тоді, коли виконуємо меморандум, але всі меморандуми завжди писалися в Україні. Як Президент незалежної держави я не дозволяв і не дозволю, щоб нам хтось і щось диктував».