Заява голови Черкаської міської організації партії «БПП «Солідарність» Сергія Рубана

Вчора, 28 березня, під час прес-конференції міський голова Черкас Анатолій Бондаренко (який перебуває у відпустці) заявив, що протягом останніх трьох тижнів постійно здійснюється тиск на Черкаську міську раду, зокрема відбуваються обшуки в осіб, пов’язаних із ВО «Батьківщина».
Бондаренко необґрунтовано звинуватив владу Президента України, БПП та силові структури в так званому тиску.
Інтернет-ресурс «Інфоміст» пише, що йдеться про ТОВ “Хлібний дім – Україна”, яке належить сестрі депутата Юрія Тренкіна – Аллі Коломієць. У тексті судової ухвали (документ надав журналісту сам Тренкін) зазначається, що правоохоронні органи з’ясовують обставини реконструкції ковбасного цеху ТОВ “Хлібний дім – Україна”.
Потреба в обшуку виникла з метою вилучення речей і документів, що підтверджують проведення робіт протягом 2015-2017 років. Йдеться про договори про проведення реконструкції ковбасного цеху, акти виконаних робіт, довідки про вартість робіт, підсумкову відомість ресурсів, ПКД по реконструкції тощо. Суд задовольнив клопотання прокурора і надав дозвіл на проведення обшуку офісного приміщення, що розташований в селі Геронимівка.
Прес-служба прокуратури повідомляє, що «наразі проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. У ході досудового розслідування досліджується протиправна схема формування штучного податкового кредиту з податку на додану вартість шляхом відображення безтоварних фінансово-господарських операцій між пов’язаними суб’єктами господарювання приватного сектору економіки, що призвело до ненадходження до бюджету майже 4 млн грн податку на додану вартість».
28 березня у рамках здійснення досудового розслідування у зазначеному документі, у тому числі на віддалених серверах, слідчими на виконання ухвал суду проведено обшуки в офісних приміщеннях низки підприємств, задіяних у вказаній схемі.
Погоджуюсь та стверджую, що гучні емоційні заяви та звернення окремих посадових осіб і представників партій свідчать про упередженість, низький рівень політичної й правової культури та розцінюються як тиск на правоохоронні органи з метою уникнути відповідальності. Також розцінюю такі дії як спробу міського голови відвернути увагу від нагальних міських проблем та справ, за які він несе персональну відповідальність.
Бондаренко та його соратники декілька років тому отримали доступ до міського бюджету. І певно вирішили, що можуть безкарно розпоряджатися ним на власний розсуд та потреби.
Нагадую, що, як писало інтернет-видання «Кропива»: ТОВ «Промбуд Індустрія» та ТОВ «Хлібний дім-Україна» фігурують у кримінальних провадженнях щодо привласнення коштів та несплаті податків в особливо великих розмірах. Так директором ТОВ «Промбуд Індустрія» є товариш та помічник депутата – Євген Щербина. А один із засновників Віталій Горбівненко є водночас директором ТОВ «Автомастерок», де засновницею є мати депутата – Людмила Тренкіна. ТОВ «Промбуд Індустрія» було засновано у лютому 2016 року з того часу отримало підрядів на 24,8 млн. грн. з міського бюджету.
З метою мінімізації податкових зобов’язань з податку на додану вартість до схеми було залучено підприємство транзитно-конвертаційної групи ТОВ «Хлібний дім-Україна». Його послугами з метою легалізації коштів користується ТОВ «Промбуд Індустрія». Так зокрема це підприємство, яке спеціалізується на наданні послуг з прибирання, технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем водо- та теплопостачання, встановленні зупинок громадського транспорту у 2016-2017 роках, перерахувало ТОВ «Хлібний дім-Україна» понад 12 млн. грн. за нетипову для своєї діяльності продукцію – свином’ясну та курячом’ясну продукцію. Таким чином слідчі вважають, що є достатні підстави вважати, що проведені операції з ТОВ «Хлібний дім-Україна» мають ознаки фіктивності.
Пан Бондаренко і його команда відмовчувалися в той час, коли люди травмувалися на слизьких тротуарах міста, їздили засніженими дорогами, мерзли на зупинках під час страйків перевізників, коли вбивають свої авто на розбитих дорогах Черкас та перепливають озера в дворах будинків та на тротуарах.
Закликаю міського голову Черкас Анатолія Бондаренка припинити займатися політиканством та популізмом. Натомість врешті зайнятися господарською сферою міста та інвестиціями.
Анатолій Бондаренко сказав ще, що невдовзі влада зміниться. Так, невдовзі це станеться в місті Черкаси.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*