Сергій Рубан: “Мир та безпеку Україні гарантує лише вступ в НАТО”

Голова Черкаської міської організації партії “Європейська Солідарність” Сергій Рубан висловлює позицію щодо необхідності та перспектив вступу України до НАТО:

“У 2008-го році Бухарестський саміт вирішив, що Україна стане членом НАТО. І хоча тоді нам ПДЧ не надали, його перспективу зафіксували у фінальній резолюції. На цій підставі Петро Порошенко пропонує президенту, прем’єру та спікеру підписати разом заяву Верховної Ради про необхідність отримання Плану Дій для набуття Членства в НАТО (ПДЧ).

Протягом 5 років Порошенко проводив курс на зближення України та НАТО. Позаминулого тижня на Парламентській асамблеї НАТО у Лондоні всі її учасники включно з Генсеком Альянсу Столтенбергом визнали безпрецедентний рівень співпраці. Розбудовували армію, розпочали процес переходу на натівські стандарти, реформували країну, готували громадську думку. І якщо кілька років тому Україна не була готова до подачі заявки на ПДЧ, то сьогодні Україна якраз готова. Натомість очевидно, що готові не всі партнери України. Тому потрібен час для обговорення цієї теми.

Коли Порошенко каже про лондонський саміт він свідомий, що у грудні рішення прийнято не буде. Нашій дипломатії треба буде за нього поборотись. І отримання ПДЧ — це такий же амбітний проект, як і підписання Угоди про асоціацію чи здобуття безвізу. У програмі «Європейської солідарності», до речі, як реалістичний строк отримання ПДЧ значиться 2023 рік. Але якщо ми не розпочнемо зараз, то і у 2023 році ми нічого не отримаємо. Розпочинати треба вже тепер.

Інша причина — ми бачимо, що попри формальні заяви про відданість євроатлантичному курсу, тема НАТО стала для нової влади периферійною. Вона явно недооцінює ключового значення членства в НАТО для гарантування миру та безпеки. Ймовірно проводячи політику умиротворення агресора не хочуть дратувати Путіна. Ба більше, є ризик що спуск на гальмах вступу України до НАТО може стати негласним пунктом в так званих мирних домовленостях між Заходом, Росією та Україною.

Це суперечило би українським національним інтересам, тому Порошенко своєю ініціативою повертає питання про членство України у НАТО до порядку денного української та трансатлантичної політики. Ну а наступного тижня на нас чекає змістовна дискусія з цієї теми в українському парламенті та мас-медіа.

І останнє — курс на вступ України до НАТО та ЄС ніколи не був для Порошенка елементом передвиборчої кон’юнктури. Він — єдиний український президент, який від першого і до останнього дня своєї каденції послідовно проводив в життя саме цей курс. І саме здобуття членства України в Євросоюзі та НАТО залишається ключовою стратегічною програмною метою партії «Європейська солідарність».

Затягування розгляду постанови засвідчить, що між президентами Путіним і Зеленським готуються таємні домовленості про відмову України від курсу на вступ до НАТО”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*